Stepp "A" přes prázdiny posílil o tři nové hráčky a to Elišku Wiesnerovou, Pavlu Vašíčkovou a Martinu Jeřábkovou, které ještě minulý rok hrály za Baník Sokolov. Stepp si od hráček sliboval hlavně podporu v útočné fázi hry a celkové zlepšení útočné činnosti týmu.

Nové hráčky dostaly možnost ukázat se v jednom z nejemotivnějších kol ligy - pražské derby proti Steppu "M".

• Vašíčková P. - 3
  • Bradáčová B. - 2
  • Parobková K. - 2
  • Bušauerová N. - 1

Steppačky nastoupily do zápasu bez své kapitánky a dlouhodobé opory týmu Lenky Vopálkové. Bylo tedy otázkou, jak si steppačky poradí bez svého prvního centra.

V první polovině zápasu měly steppačky problém najít nějaký účinný systém hry, který by platil na Stepp "M". Steppačky měly sice poměrně dost přesilových her, ale ani ty se jim nedařilo proměňovat. I proto v polovině zápasu prohrávaly 3:5.

Od druhé poloviny zápasu, začaly steppačky více plavat a zakončovat útoky z rychlých protiútoků. Tato změna hry se výrazně projevila na celkovém skóre. Steppačkám se podařilo otočit zápas a do poslední části hry vstupovaly za stavu 11:9. V poslední čtvrtině pouze udržovaly tempo a náskok před soupeřem. Zápas tak v klidu dotáhly do vítězného konce. Příjemným překvapením zápasu byl střelecký úspech nových hráček, které dohromady zaznamenaly sedm branek ze šestnácti.

3.11.2013 Stepp Praha "A" - Stepp Praha "M"
14-12  (2:5 / 2:1 / 4:2 / 6:4)

• Bušauerová N. - 6
  • Vopálková L. - 3
  • Pačesová B. - 1
  • Pilná K. - 1
  • Wiesnerová E. - 1

Do druhého vzájemného utkání již nastoupila kapitánka Lenka Vopálková na své místo centra. Nicméně i přes tuto posilu hrály steppačky špatně a byly neaktivní. Na to doplatily v první čtvrtině pěti góly ve vlastní síti.

Po první čtvrtině se steppačky rozplavaly a přešly na zónovou obranu, z které se jim velice dobře dařilo uplavávat do protiútoků. Bohužel jich využily poměrně málo, protože dobře nezvládaly rychlý přechod do útoku, přebrání balónu a jeho následnou rozehrávku. Pozitivní na tom bylo, že Steppu "M" docházely poměrně rychle síly a tak měl Stepp "A" pořád více a více času na zakončení brejků.

Stepp "M" nenašel učinný recept a síly na hru Steppu "A" a prohrál i své druhé vzájemné utkání 12:14.