Ženy Steppu se zúčastnily mezinárodního turnaje v německém Chemnitz. Do turnaje, kam byl pozván i český výběr kadetek, se zapojily mladé hráčky z přípravky a některé zkušenější hráčky, které dlouhodobě nehrají za Stepp "A".

Posilami byly Jana Šmídová ze Steppu "M" a Pavla Vašíčková z Baníku Sokolov. Z mladých hráček se zapojily Alexandra Štěrbová, Barbora Bochňáková a Kateřina Kaňáková.

Mladé hráčky se dobře začlenily do týmu a bylo dobré viděť, jak děvčata herně dorůstají každým odehraným zápasem. Ve druhém utkání s českým výběrem se dokonce střelecky prosadila Barbora Bochňáková.

16.02.2013 SC Chemnitz - Stepp Praha  12-6 (3-3 / 3-0 / 1-1 / 5-2)

• Bušauerová N. - 3
  • Bradáčová B. - 1
  • Vopálková L.- 1

V prvním utkání s domácím SCC steppačky nenašly recept na soupeřovu zónovou obranu. Dalším velkým problémem byl rychlý přechod soupeře do útoku. Steppačky tak tak stíhaly zachytávat rychlé protiútoky soupeře a nutno podotknout, ne vždy se jim to podařilo.

Steppačky tak první utkání prohrály poměrně jednoznačně 6:12.

• Parobková K.-1

Průběh utkání měl Stepp Praha po celou dobu zápasu ve své režii a mohl si tak dovolit neustále zkoušet mladé hráčky, které dostaly poměrně hodně prostoru.

Zkušenější hráčky si navíc vyzkoušely obranu momentálních přesilovek a souhru v obraně. Na konci utkání dostaly prostor všechny mladé hráčky. I tento moment Stepp zvládl poměrně dobře a inkasoval pouze jednu branku.

• Bochňáková B.-1

Průběh odvetného utkání se velice podobal tomu prvnímu. Jediný rozdíl byl v tom, že se steppačkám tolik nedařilo v koncovce a mladé posily dostaly prostor až ve druhé čtvrtině utkání.

V poslední čtvrtině se navíc prosadila Bára Bochňáková a připsala si tak svojí první branku v ženské kategorii.

17.02.2013 SC Chemnitz - Stepp Praha
8-11 (2-2 / 1-6 / 1-1 / 4-2)

• Vopálková L.-4
  • Pačesová B.-1
  • Vašíčková P.-1

V odvetném utkání steppačky začaly poměrně slušne. Byly připraveny na soupeřovu obranu a poučily se z předešlého utkání. První čtvrtinu steppačky hrály to, co soupeř očekával, ale od druhé čtvrtiny začaly hrát steppačky na dva centry.

Obrana domácích nebyla schopna na tuto změnu zareagovat a SCC prohrál druhou čtvrtinu vysoko 1:6. Steppačky se pak ještě snažily svůj náskok zvýšit a pokusit se tak vyhrát celý turnaj, bohužel se ke konci zápasu začala projevovat lepší fyzická připravenost domácích. Steppačky tak udrželi "pouze" tří brankový náskok a alespoň vrátily domácím porážku z prvního zápasu.

Steppačky v celkovém pořadí turnaje obsadily druhé místo za domácím SC Chemnitz, s kterým prohrály na skóre ze vzájemným zápasů.