Steppáci v Brandenburgu proti domácímu béčku potvrdili roli favorita a i v oslabené sestavě měli zápas pod kontrolou, díky týmovému výkonu v obraně, kterou podpořil výborně chytající N.Prošek. Muži jasně přehráli domácí rezervu 13-6. Stepp se tak opět může těšit na Final Four, kde bude obhajovat Pohár z loňské sezóny.

• Petr T. - 1

Steppáci na začátku utkání působili nesoustředěným dojmem, rychle prohrávali 0-1 a dělali žákovské chyby jak o v útoku, tak obraně. Ještě během první čtvrtiny se ale vzpamatovali a ukázali, kdo bude na hřišti pánem. Ve druhé čtvrtině se předvedli oba brankáři, kteří několikrát podrželi svůj tým a nedovolili ani jednomu ze soupeřů využít nabídnuté šance.
Ve třetí čtvrtině Steppáci ovládli hru a rozhodujícím tlakem rozhodli utkání, když nastříleli z rychlých útoků a povedených signálů čtyři branky a neinkasovali ani jednou. Poslední čtvrtina tak nabídla vzrušení pouze při hledání čepičky V.Karabuta, při které obdrželo domácí družstvo žlutou kartu za nesportovní chování.
Zajívaostí utkání byl start R.Handlovského, který po několika letech opět okusil vodu brandenburského bazénu, bohužel dvě své velmi dobré příležitosti ke skórování nevyužil.