Muži Steppu v první lize o víkendu získali další tři body. Proti obhájcům titulu z Přerova se jim sice nepodařilo zvítězit ani doma, ale vysoko porazili tým Olomouce.

• Grafek J. - 2
  • Mynář A. - 1
  • Vološčuk M. - 1
  • Sojka P. - 1

V prvním zápase se Steppáci postavili KVP Přerov. Pokud by v zápase zvítězili, měli by ještě reálnou šanci zabojovat o první místo. To se však nestalo a ze tří bodů se radovali hráči Přerova. Vše přitom po první čtvrtině vypadalo přímo pohádkově. Steppáci ji vyhráli 3:0 díky gólům Mynáře, Sojky a Grafka. Soupeře přitom dobrou zónou nepustili k výraznějšímu ohrožení brány. Z krásného snu se však v druhé čtvrtině stala noční můra. Pro Steppáky následovala série neproměněných šancí po nichž Přerov vytěžil několik branek z rychlých protiútoků. Situaci nepomohlo ani brzké třetí vyloučení velké opory Steppu, Štěpána Rezka. Steppáci tak čtvrtinu prohráli vysoko 0:5. Náskok se bez největší opory doháněl velmi těžce, ale i přesto se o to Steppáci alespoň pokusili. S Přerovem hráli vyrovnanou partii, ale na vítězství už nedosáhli. Zápas tak skončil 5:9 a Stepp tak s největší pravděpodobností půjde do playoff jako třetí tým základní části.

• Holý S. - 1

Ve večerním zápase se Steppu postavil oslabený tým Olomouce. S tím si Steppáci jasně poradili a zvítězili vysoko 16:4. Na vítězství se nejvíce podepsal Alex Mynář, který vstřelil hned čtyři branky. Po prvním zápase si vylepšili reputaci i Marek Tomčík a Štěpán Rezek, kteří vstřelili po třech brankách. Zápas Steppáci kontrolovali po všech směrech, což dalo prostor trenérovi Handlovskému protočit sestavu. Lavička rozhodně nezklamala, protože Steppáci pokračovali ve vzestupném tempu.

Tento víkend budou hrát Steppáci poslední kolo základní části ve které doma uvítají týmy Strakonic a Plzně. V semifinále si zahrají proti jednomu z dvojice Kometa Brno, KVP Přerov.