Mužský tým v 1. lize získal dalších šest veledůležitých bodů. O víkendu totiž porazili svěřenci Ronalda Handlovského jak Hradec Králové, tak i Kometu Brno. Steppáci si tak vylepšili pozici v tabulce, ve které se aktuálně nachází na třetím místě s 22 body.

• Grafek J. - 1

sobotu nejdříve týmová sestava odcestovala do Hradce Králove. V tomto zápase Steppákům samozřejmě patřila role favorita a podle toho i vstoupili do zápasu. První čtvrtinu totiž ovládli 4:0 a své vedení udrželi i po zbytek zápasu. Výkon týmu ale nebyl v dalších třech čtvrtinách ideální a Hradec nakonec hrál se Steppem v podstatě vyrovnanou partii. Slabiny byly vidět hlavně v nedůslednosti, pomalé zónové obraně a proměňování momentálních přesilovek. V zápase Stepp navíc nevyužil několik jasných šancí, což zapříčinilo, že výhra ve výsledku nebyla nijak vysoká.

• Sojka P. - 1

Po týmovém obědě a návštěvě olympijského parku, se Steppáci utkali ve večerním utkání s Kometou Brno. Tento zápas začal velmi vyrovnaně a výkon Steppáků byl daleko lepší, než v zápase s Hradcem. V první polovině zápasu moc gólů nepadlo, ale Stepp se dostal do svízelné situace. Před začátkem třetí čtvrtiny totiž měli dvě výluče Štěpán Rezek i Michal Vološčuk. Steppáci tak přepnuli na zónovou obranu, která skvěle vycházela. Velkým poměrem k tomu přispěl i brankář Šimon Hruškovič, který vychytal drtivou většinu silných brněnských střel. Kvůli velkému vylučování na obou stranách Steppáci byli velmi často vylučováni, ale v průběhu zápasu ubránili 11 z 13 přesilovek. Sami se naopak ve své útočné fázi prosazovali slušně a vybojovali vedení.  Po brance Marka Tomčíka minutu a čtyřicet sekund před koncem zápasu na 10:6 už mohli pomalu Steppáci slavit. Pro Brno to byla vůbec první prohra v letošní sezóně. V zápase podali skvělý výkon naprosto všichni hráči Steppu, kteří ukázali bojovný, a soustředěný výkon.

Stepp v první lize ztrácí 3 body na první místo, o které se dělí Kometa Brno a KVP Přerov. Naopak na Strakonice a Olomouc, dělící se o 4. místo má tým náskok deseti bodů. Do konce základní části zbývají poslední čtyři zápasy a postup do finálové čtyřky Steppáci mají už velmi blízko. Můžou a pokusí se ale ještě zabojovat o první místo.