Dlouhých 23 let čekal Stepp Praha na první mistrovský titul ČR, v sobotu 16. 5. se tento historický úspěch podařil týmu staršího dorostu. Kromě prvního titulu celkového vítěze ligy šlo i první medailové umístění v chlapeckých mládežnických kategoriích. Na celkově druhém místě v lize skončil velmi vyrovnaný soupeř Steppu TJ Slávia Hradec Králové a na pěkném třetím místě několikanásobný mistr ročníku 1996 a vítěz letošního poháru SK Slávia Praha. Reportáž z posledních zápasů popsal hráč mistrovského celku Prokop Sojka.

• Cipra J. - 1

V prvním zápase posledního turnaje nastoupili Steppáci proti Hradci Králové. Tento zápas byl určitě nejdůležitějším z celé sezóny, protože pokud by Stepp vyhrál, zajistil by si jistý titul mistra ligy, v opačném případě by k němu měl hodně blízko právě Hradec. Hradec to ale nehodlal Steppákům zlehčit a hned od první minuty se hrála vyrovnaná partie. Stepp nastoupil do obrany s vizí bránit zónou, kterou měli dobře nacvičenou a brankář Šimon Hruškovič navíc podržel tým v drtivé většině střel hradeckých. Stepp se v první čtvrtině však příliš nepřiblížil k ohrožení branky a naopak musel čelit několika přesilovkám, které však ustál a ke konci čtvrtiny se podařilo prosadit Jindrovi Ciprovi za pětimetrovou hranicí. Hradec však ve druhé čtvrtině trochu změnil svůj styl hry přidáním agresivního proplavávání, díky čemuž vstřelil dvě branky. Steppáci se ale v čas přizpůsobili a Vašek Raška odpověděl krásným gólem z centra. Ve druhé polovině utkání však Stepp ukázal, že byl lépe připraven a po gólech Andreje Čudaeva, Kuby Klučevského a Jindry Cipry se dostal do dvojgólového vedení, které s mírnými změnami držel až do konce, kdy se prosadil ještě dvakrát Jakov Klučevský. Steppáci přehráli soupeře hlavně takticky, týmovou hrou a svou připraveností. Všichni z týmu měli na vítězství velký podíl, od brankáře Hruškoviče, přes taktickou dvojku trenérů Štěpána Rezka a Tomáše Růžičku až k hattrickovému střelci Kubovi Klučevskému.

16.05.2015   Stepp Praha  - SKS Slávia Praha
4-11  (-:- / -:- / -:- / -:-)

Ve druhém zápase sice Steppáci chtěli vyhrát, ale i tak zápas podvědomě vypouštěli a nepřinutili se porazit Slávii i naposledy. Zápas nezačal vůbec špatně a skóre bylo vcelku vyrovnané. V pozdějších fázích hry ale Steppáci už zápas podcenili a jasně prohráli 11:4. Za zmínku stojí zejména kvalitní výkon brankáře Davida Kočího, který pochytal mnoho jistých gólů.  Bližší reportáž ze zápasu není možná, protože si Steppáci v rámci euforie zapomněli vyzvednout zápis z utkání, ale to nám naši fanoušci jistě odpustí...

Tvrdá dřina
Co se skrývá za úspěchem našich dorostenců? Hlavně tvrdá dřina a jasný cíl! Po základní části skončil Stepp ve starším dorostu na třetím místě, což nebyl neúspěch, ale celý tým chtěl více. Na finálové turnaje proběhla důkladná příprava, kluci trénovali čtyřikrát týdně, týden se připravovali u slovenských mistrů v Novákách, měli víkendové soustředění a využili každý trénink, který zbyl od jiné steppácké kategorie. Kromě dobré fyzické přípravy se Steppáci zaměřili i na taktické dovednosti, jako byl nácvik herních situací, přesilových her v obraně i útoku a různých typů obran. Celá tato snaha potom přinesla ovoce a kluci dosáhli cíl, po kterém celou dosavadní sportovní kariéru toužili.

V sezóně za tým staršího dorostu nastoupili a na titulu se podíleli: Radek Pešek „C“, Prokop Ludvík, Jakov Klučevský, Jindřich Cipra, Václav Raška, Michal Dolenský, David Kočí, Andrej Čudaev, Milan Machulda, Jiří Pihrt, Michal Žáček, Nikita Tytor, Jan Fiala, Alex Mynář, Prokop Sojka, Eldar Khamidullin a Šimon Hruškovič

Trenéři: Štěpán Rezek, Tomáš Růžička a také Petra Sýkorová a Vadim Karabut