Mladší dorostenci zahájili obhajobu loňského titulu v sobotu 10.9. Chtěli všem týmum ukázat že i po odchodu několika opor jsou stále schopni se poprat o nejcennější medaile. A tak se pod vedením ostříleného trenérského dua Štěpán Rezek-Prokop Ludvík a třetího trenéra Ronalda Handlovského s chutí pustili do svých soupeřů.

• Šíla F. - 1

Prvním soupeřem sezony byla pro steppáky pražská Slávie. Stepp byl od začátku zápasu lepším týmem ale přes všechnu snahu a mnoho šancí byl stav po první čtvrtině 1:1 když jediný gol Steppu zařídil Zvonimir Štrk. Druhé dějství přineslo ještě větší snahu našich dorostenců.Jako první se prosadil kapitán týmu Dvořák,který ale teprve rozjížděl svůj golostroj. Theodor Anfilov krátce poté naplaval do druhého centra a vzbojoval penaltu,kterou si vzal na starost Zvonimir Štrk a s přehledem rozvlnil síť. Stepp potom ještě dvakrát skoroval ale Slávie se nevzdávala a v polovině utkání byl proto stav pouze 5:3 ve prospěch hostí.Ve druhé půli se projevila lepší fyzická kondice steppáků,díky které se dostávali do mnoha trháků. Především křídla Marcel Dvořák a Honza Grecký se činila,bohužel z mnoha šancí jen Marcel Dvořák dvakrát trefil zařízení. Skvěle se předvedl brankář Filip Fediuk který vychytal mnoho šancí domácích a dokonce chytil i pokutový hod. V poslední čtvrtině už steppáci jen zvyšovali svůj náskok a kapitán týmu Marcel Dvořák se zastavil až na 6 zářezech v jednom utkání. Jednou se trefil i František Šíla a Adam Jiruš.

• Špindler T. - 1

Po několikahodinové pauze čekal Stepp zřejmě nejtěžší soupeř skupiny-Kometa Brno. Steppáci si na Kometu věřili a během prvních 4 minut vedli 4:0 když se postupně prosadil Štrk,Heller,Jiruš a Grecký. Hráčí Komety se ale nevzdali a snížili na rozdíl jediné branky. Těsně před koncem první čtvrtiny se ale po dobře sehrané přesilovce prosadil Jiruš. Na začátku druhé čtvrtiny dostal Stepp dvakrát výhodu přesilové hry,které po ose Jiruš-Dvořák-Anfilov obě skončily golem. Marcel Dvořák se zapsal do listiny střelců o chvilku později,když využil( s notnou dávkou štěstí) pokutový hod. Po změně stran steppáci pokračovali v nastoleném tempu,nejprve se prosadil nováček Tadeáš Špindler a vzápětí vsítil nádherný gol Theodor Anfilov z centra. Stepp se opíral především o dobrou zonovou obranu a brankáře Fediuka který všem ukázal že v brance slabina týmu rozhodně není. V poslední čtvrtině dal trenér Steppu Rezek šanci i neostříleným hráčům z mladších kategorií,kteří ale rozhodně nezklamali. V tomto zápase hned čtyři steppáci vsítili Hattrick ( Jiruš,Dvořák,Anfilov,Heller) a velkou měrou přispěli k vyskoé výhře 17:8.

• Ben Salem. - 2

Poslední zápas dne odehráli steppáci proti papírově nejslabšímu týmu skupiny,týmu Přerova. Stepp měl podle očekávání zápas od začátku pod kontrolou. Hráči Steppu dávali svému soupeři jeden gol za druhým a byť se hráči Přerova snažili na 110%,chyběla jim fyzická kondice a herní přehled steppáků. V zápase si zachytal i druhý brankář Jakub Čurda,zahráli a zastříleli si mladší hráči kteří se teprve otrkávají v dorostu a v neposlední řadě se ukázal centr Sam Heller který po nádherných nahrávkách "až do kuchyně" hned šestkrát trefil zařízení.

Steppáci zvládli start do sezony na výbornou a s plným počtem bodů vévodí své skupině. Mladší hráči poznali rychlejší tempo hry než na jaké byli zvyklí z žákovských kategorií a ti zkušenější ukázali že se s nimi musí počítat do bojů o medaile.