Mladší dorostenci zažívají skvělou formu, o čemž vypovídají jejich výsledky v letošní sezóně. Po víkendu totiž svou výherní šňůru prodlužují na devět zápasů a soupeřům Slavia Hradec Králové, SK Děčín a Asten Johnson Strakonice znovu bodově uskakují. Potvrzují tak svou dominanci v této soutěži.

• Grecký J. - 1

V prvním zápase odehráli Steppáci zápas proti Hradci Králové, který jim v této sezóně zatím neukradl ani bod, i přesto, že na to měl nejvíce příležitostí. První čtvrtina pro Stepp snad ani nemohla být lepší. Hradecký úspěch v předchozích kolech totiž tvořil povětšinou pouze jeden hráč a tím je Joža Šimáček. Na toho Steppáci nasadili těsnou osobní obranu a podařilo se jim ho zneutralizovat. Hned v první čtvrtině se navíc rozjel gólostroj kapitána Alexe Mynáře, který během sedmi minut zaznamenal hattrick. Z momentální přesilovky se navíc prosadil z levého křídla Honza Grecký a Stepp rychle vyhrával 4:0. Hradec sice ještě stačil čtyři sekundy před koncem čtvrtiny snížit na 4:1. Prokop Sojka se ale před koncem čtvrtiny vyšvihl krásnou střelou o vodu ze Steppácké poloviny hřiště a čtyřgólový náskok Steppu rychle vrátil. Steppákům však dlouho střelecké štěstí nevydrželo a od první čtvrtiny se v útoku spíše trápili. Často ztráceli balony v útoku a Hradci se toho několikrát podařilo využít a skórovat. Alex Mynář ale naštěstí svými góly držel Steppáky stále "nad vodou". I když hra v útoku nebyla vždy ideální, Alexovi tam ty góly padaly a Steppáci se tak o své vedení nemuseli bát. Příjemným překvapením byl i gól Thea Anfilova, který se prosadil těsně před koncem z centra a krásně tak udělal tečku za prvním zápasem.

• Šíla F. - 1

Druhý zápas odehráli Steppáci proti týmu, se kterým měli v minulém kole největší problémy, a to proti Strakonicím. Skóre sice otevřely právě Strakonice, ale za Stepp ihned odpověděl Lexa Mynář, kterému se v neděli zkrátka dařilo vše, na co sáhnul. Stppáci pak odskočili na dvougólovou výhodu góly Anfilova z centra a Sojky z momentální přesilovky. Ve druhé čtvrtině se oběma týmům dařilo střelecky, ale hůře v obraně. Za Stepp se prosadil znovu Alex Mynář ale i skvěle hrající obránce Eldar Khamidullin, který po nahrávce Prokopa Sojky nemilosrdně zakončil přesilovku. V zápase se Steppu dařilo velmi dobře a uznání patří jak gólmanovi Šimonu Hruškovičovi, který pustil absolutní minimum branek, tak i oběma posledním - Jirušovi i Khamidullinovi, kteří vyšlapávali centra tak, aby zóna Steppáků byla co nejefektivnější. Steppáci ve třetí čtvrtině doslova zářili a dařilo se jim prosazovat se z momentálních přesilovek. Jednu ukázkovou spolu sehráli Alex Mynář a Sam Heller, přičemž právě Sam byl tím, kdo si nakonec mohl vyslechnout pochvalné ovace za vsřelený gól. Velkou radost obecenstvu na tribuně udělal také první zásah mladičkého a talentovaného hráče Františka Šíly, který střelou do levé šibenice nedal Strakonickému brankáři absolutně žádnou šanci.

1.5.2016   STEPP - SK Děčín
13-5  (1:0 / 3:0 / 6:2 / 3:3)

• Sojka P. - 6
  • Mynář A. - 4
  • Dvořák M. - 1

Poslední zápas odehrál Stepp proti Děčínu. Už před zápasem Steppáky povzbudilo, když slyšeli, že z nich má soupeř nahnáno. Zápas už od první vteřiny kontrolovali. Do útoku tým Děčína téměř nepustili. I když se jim samotným v zakončení také moc nedařilo, postupně si budovali náskok, který znovu neodstartoval nikdo jiný, než kapitán Alex Mynář.V zápase se pak velmi dařilo brankářům Filipu Fediukovi a Šimonu Hruškovičovi, kteří dohromady pustili pouze pět branek a to i přesto, že Děčín mnohokrát vystřelil za pětimetrovou hranicí. Pořádný ranec branek taky nadělil Děčínu Prokop Sojka, který se prosazoval převážně ze druhého centra. Steppáky navíc motivovalo skandování diváků, které na večerním zápase bylo pořádně slyšet a bylo jich bezkonkurenčně nejvíce, co na svém zápase měli mladší dorostenci možnost kdy vidět.

Mladší dorost se zase o něco přiblížil k vysněnému titulu! Plným bodovým ziskem v Praze si kluci již pojistili medaili z první ligy. Tým hnali k vítězství i diváci, kterých na turnaji bylo ohromné množství a kluci sami to pocítili plnými doušky. O tom, jaká medaile to nakonec bude, se ještě rozhodne v dalších dvou turnajích, ale jak kluci, tak i trenéři a fanoušci určitě na nic jiného než na zlato myslet nechtějí. Sám trenér Štěpán Rezek se i přes skvělé výsledky nechal slyšet, že je ještě co zlepšovat, a jak hru v obraně tak i v útoku ještě zlepšit. Za to jej však čekala v posledním zápase studená podolská voda a to nejen jeho, protože ani na asistenta Prokopa Ludvíka se nezapomnělo. Doufejme že týmu forma vydrží a trenéři rychle vysuší trička. Svou formu kluci totiž budou muset prokázat ještě ve dvou turnajích, přičemž ten nejbližší je již za dva týdny. Máte se na co těšit!