Poslední říjnový víkend odehráli mladší dorostenci svůj druhý turnaj ve skupině. V prvním turnaji se jim podařilo trochu překvapivě porazit všechny své soupeře a to jak Slavii Prahu, Slavii Hradec Králové, tak i Kometu Brno. Do zápasů šli tedy s jasným cílem. Postu trenéra se tentokrát zhostil Michal Berec, centr mužského áčka. Zápasy se odehrály na Podolí, a tak i přesto, že pořadarelem byla Slavie, měli dorostenci výhodu fanouškovské podpory.

• Anfilov T. - 1
  První zápas měl být pro Steppáky nejtěžší, protože je čekal soupeř z Brna, se kterým vyhráli minule pouze o jedinou brank. Do zápasu nastoupil tým ve velkém tempu a už v prvním Steppáckém útoku se obránci Sojkovi podařilo po samostatném úniku vsítit první gól Steppu. Po prvním gólu však Steppáci předvedli několik individuálních chyb a rychle se z vedení 1-0 dostali do pozice kdy prohrávali o dva góly. Před koncem čtvrtiny však ještě stačil snížit stav Sojka zadovkou z druhého centra. Ve druhé čtvrtině naši hráči ukázali, jak se to válí ve Steppu a hned ze začátku potrestal Jiruš špatně postavenou Brněnskou zónou a přesnou střelou z pěti metrů srovnal stav na 3:3. Zbytek zápasu už jen Stepp navšoval a kontroloval vedení.

1.11.2015 Stepp - Sl. Hradec Králové
10-7  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Dvořák M. - 3
  • Mynář A. - 2
  • Grecký J. - 1
  Ve druhém zápasu hráli Steppáci proti Hradci Králové až druhý den ráno, a i přesto že naposledy vyhráli celkem jasným rozdílem, zápas sliboval zajímavou podívanou. Hradec sice dal první gól, ale poté rychle odpověděl centr Anfilov a rychle ho následoval po samostatném úniku i Dvořák a Stepp se tak dostal do vedení. Ve druhé čtvrtině se však Steppákům nedařilo v útoku a Hradec si vypracoval několik slušných šancí které využil a dostal se do dvougólového vedení. Po změně stran se však Steppákům znovu dařilo vypracovávat si gólové příležitosti a první využil Dvořák a pak i Sojka s kapitánem Mynářem. V začátcích poslední čtvrtiny vybojoval Grecký a Sojka Steppu další dva góly a se čtyřgólovým vedením začali hrát pasivnější hru. Hradci se nepodařilo dohnat velký náskok Steppu a tak si naši mladší dorostenci připsali devátý a desátý bod do tabulky.

1.11.2015 SK Slavia Praha - Stepp
10-5  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Sojka P. - 2
  • Dvořák M. - 2

Do posledního zápasu nastoupili Steppáci proti městskému rivalovi Slavii Praha, proti které naposledy vyhráli vysokým rozdílem. Steppáci byli sice unavení, protože se jim dostalo pouze čtyřicetiminutové pauze, ale na soupeře si díky minulému výsledku věřili. Zápas začal zvolna, ale Steppáci měli jasně navrch. První gól vstřelil Dvořák po uplavání po levém křídle. Poté se z momentální přesilovky po přihrávce Mynáře prosadil téměř do prázdné brány Sojka. Po první čtvrtině však Steppáci polevili a rychle obdrželi dvě branky. Nerozhodný stav trval až do konce čtvrtiny, kdy se prosadil znovu Dvořák a zajistil tak jednogólové vedení pro Stepp. Ve třetí čtvrtině se však vyfauloval důležitý obránce Khamidullin a Steppu se nedařilo prorazit slávistickou zónou a ani v obraně nebyli zrovna dvakrát pozorní. I když se Sojkovi a Jirušovi podařilo vstřelit po jedné brance, bohužel to však byly poslední steppácké góly v zápase. Do poslední čtvrtiny šli Steppáci s jednogólovým deficitem a po nevydařeném začátku se rozhodli hrát více ofenzivně, ale bohužel jim to nevyšlo, Slavii se podařilo proměnit přesilovky a Steppáci tak prohráli ještě vysokým rozdílem.

Stepp se však i po této prohře drží na prvním místě s náskokem čtyř bodů na druhý Hradec Králové. Tuto prohru musí hráči také brát jako poučení do příště a neusnout na vavřínech, protože postup nemají ještě vůbec jistý. Doufejme že se jim povede v dalším turnaji a udrží první místo ve skupině.