O víkendu mladší dorostenci odehráli druhý ligový turnaj. Dorostenci si určitě chtěli napravit chuť po posledním turnaji, kde získali pouze dva body a těsně prohráli s Děčínem. Tento víkend je čekali soupeři z UP Olomouc, TJ Tábora a také favorité soutěže Slavia Hradec Králové. Turnaj se hrál v Praze, takže mladí Steppáci měli velkou fanouškovskou podporu. Celý turnaj navíc odehráli pod vedením trenéra Tomáše Růžičky.

• Buryak I. - 1

První zápas sehrál Stepp proti týmu UP Olomouc, na který si hráči právem věřili. V zápase se již od začátku prosazovali Steppáci mnohem více než Olomouc a snadno soupeře přehrávali. Steppáci otevřeli skóre po uvolnění kapitána Mynáře a poté už góly padaly jako po másle. Po první čtvrtině si Steppáci udělali skvělý náskok 6:0 a mohli dohrávat zápas v klidnějším tempu. To se však nestalo. Všichni hráči Steppu byli aktivní a drtili Olomouckou obranu jedním gólem za druhým. Ke konci zápasu se ze hry stala úplná exhibice, o čemž svědčí i poslední čtvrtina, kdy Steppáci vstřelili deset branek a nedostali ani jednu.

• Khamidullin E. - 1

Ve druhém zápase nastoupili dorostenci Steppu proti TJ Táboru. Tento zápas měl být o něco vyrovnanější, ale Steppáci si stále velmi věřili. Steppáci nastoupili do zápasu velmi slibně, ale Tábor se stále držel. Po první čtvrtině byl sice stav 4:2, ale ještě do změny stran se Steppákům podařilo vstřelit několik rychlých branek a Táboráci už zápas začali vzdávat. I přesto, že se tu a tam objevily nějaké snahy o otočení stavu, Steppáci dobře bránili a ve třetí čtvrtině odskočili o další tři branky. V poslední čtvrtině už Steppáci jen dokončili svou práci a získali další dva body.

19.10.2014 Stepp Praha - Sl. Hradec Králové
5-12  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Sojka P. - 2
  • Mynář A. - 2
  • Grecký J. - 1

Ve třetím zápase se Stepp utkal s favoritem soutěže Hradcem Králové. I když byl Stepp spíše outsider, hráči si chtěli dojít alespoň pro nějaké bodové ocenění. Na začátku zápasu to pro Steppáky nevypadalo vůbec špatně, když Sojka z centra otevřel skóre na 1:0. Bohužel ale Hradec dokázal dobře odpovědět a ihned začal sázet jeden gól za druhým. I přesto, že Hradec v polovině vedl 5:1, trochu naděje do zápasu vnesl kapitán Mynář, který po samostatném úniku zakončil akci gólem. Díky gólům Mynáře a Gréckého byla sice třetí čtvrtina o něco více vyrovnaná, ale Hradec stále zvyšoval svůj náskok, hlavně kvůli oslabené obraně domácích. Po druhé čtvrtině totiž tým bohužel opustil důležitý obránce Khamidullin. Hradečtí odskočili zase o něco víc, a tak Sojkův gól v poslední čtvrtině nezměnil vůbec nic na tom, že Hradec zvítězil poměrně jasným výsledkem.

Na druhém turnaji mladší dorostenci splnili povinnost, ale bohužel nezískali body navíc. Turnaj tedy dopadl podle očekávání, a tak ho určitě můžeme hodnotit pozitivně. Steppáci se opravdu zlepšují rapidním tempem, vzpomeňme si, že zápasy s Táborem byly před dvěma lety ve skoro stejné sestavě o hodně vyrovnanější. Určitě se tedy můžeme těšit na další turnaje našich mladších dorostenců.