Mladší dorostenci v sobotu 9. června odehráli poslední turnaj sezony. Do Děčína odjížděli se ztrátou čtyř bodů na Kometu Brno. Steppáci věděli, že musí porazit Brno a alespoň jednoho dalšího soupeře, aby získali bronzové medaile. Do Děčína odjeli bez Ondřeje Čurdy. Jedna z hlavních opor týmu se totiž zrovna pobývala na Pyrenejském poloostrově.

• Abdulnour A. - 1

V prvním zápase čekal na Stepp tým SK Děčín. Domácí potřebovali tento zápas nutně vyhrát, aby si zajistili mistrovský titul. Děčín byl od začátku utkání lepším týmem. Stepp měl problémy s přechodem do útoku a obrana působila nejistě. Steppáci dostali od Děčína tvrdou lekci, v polovině utkání prohrávali 10:3 a zápas byl rozhodnut. Ve druhé polovině utkání se Steppu sice podařilo zmenšit náskok domácích, ale to bylo vše. Výkon Steppu rozhodně nebyl ideální a prohra 8:15 byla krutá, ale spravedlivá. Steppáci se tak dostali do velmi nepříjemné situace. Museli vyhrát oba dva zbývající zápasy, pokud chtěli získat bronzové medaile.

9.6.2018
 KVP Kometa Brno - Stepp   8-9
  (3:2 / 2:3 / 2:2 / 1:2)
  • Špindler T. - 3
  • Ben Salem CH. - 2

Druhým soupeřem Steppáků byla Brněnská Kometa. Jednalo se de facto o přímý souboj o třetí místo. Kometě stačila pro jistotu třetího místa i remíza. Brněnští vstoupili do zápasu jako uragán a během necelé minuty vedli 2:0. Trenér Handlovský si musel vzít time-out a uklidnit své svěřence. Steppu se pak podařilo do konce čtvrtiny alespoň snížit na 2:3. Druhá čtvrtina byla mnohem vyrovnanější. Oba týmy proměnily pokutové hody. Za Stepp se s ledovým klidem prosadil Štrk , za Kometu nejlepší střelec týmu Lukáš Zezula. Steppáci ale začínali pomalu získávat převahu. V polovině utkání byl stav 5:5. Druhá polovina zápasu nabídla fanouškům bitvu, při které oba týmy hrály na hraně svých možností. Vyčerpané obraně Komety zatápělo bleskurychlé křídlo Špindler. Jeho brejky byly hlavní zbraní Steppu v poslední části utkání. Dva góly sám vstřelil a obránci Komety ho bránili jen za pomocí faulů. Tým podržel i brankář Jakub Čurda, který předvedl několik klíčových zákroků a opět potvrdil, že tým v něm má oporu. Stepp vyhrál o jediný gól 9:8.

• Ben Salem CH. - 1

Posledním soupeřem Steppu byl tým AJ Strakonice. I přes výhru nad Kometou musel Stepp vyhrát , aby získal bronzové medaile. Stepp se potkával se Strakonicemi na všech turnajích v sezoně a před tímto zápasem měl bilanci dvě výhry, dvě remízy a tři porážky. Strakonice už měli jistotu stříbrné pozice, přesto do zápasu šly s velkým odhodláním. Byli to totiž Steppáci, kdo jim při souboji o titul s Děčínem udělal vítězstvím v Podolí čáru přes rozpočet. Strakonice tedy měli Steppu co oplácet. První čtvrtina nenabídla pro fanouška zhola nic. Výsledek 0:0 mluví za vše. Strakonice měly víc ze hry, ale brankář Čurda bránu zamknul a nehodlal ji jen tak odemknout. Ve druhém dějství už ale začala přetahovaná, která neměla obdoby. Strakonice se bleskurychle dostaly do vedení 2:0. Chvilku poté poprvé promluvil do průběhu utkání kapitán Steppu Anfilov a gólem nastartoval skvělý obrat. Stepp dokázal díky několika slepeným gólům ještě před přestávkou otočit na 4:2. Třetí dějství přineslo již tradiční přetahovanou. Týmy se neustále držely na dostřel jedné branky. Strakonice vedly na konci třetí čtvrtiny 8:7 a nikdo z přítomných netušil, co se mělo odehrát v následujících několika minutách. Z obou týmů sálalo velké odhodlání vyhrát tento důležitý zápas. Po přestávce ale přišel kolaps Steppáků. Strakonice se dostaly do vedení 10:7. Do konce utkání v tu chvíli zbývalo necelých sedm minut a Steppáci museli nutně zvítězit. Času bylo málo a trenér Handlovský byl donucen riskovat. Nařídil svým svěřencům hrát osobní obranu po celém hřišti. Steppáci se neskutečně vyhecovali a postupně se prosadili střelci Abdulnour, Štrk, Anfilov a Špindler. Steppu ale vedení nevydrželo dlouho, Strakonice srovnaly na 11:11 a vyčerpaný tým Steppu musel ještě jednou skórovat. Do konce utkání zbývala minuta a půl, když Anfilov svým pátým gólem v utkání korunoval svůj skvělý výkon. Strakonice vrhly všechny své síly do posledního náporu. Steppáci s vypětím všech sil vedení udrželi i navzdory vyloučení v posledních vteřinách a mohli oslavovat zisk bronzových medailí.

Steppákům se povedl malý zázrak. Po dvou finálových turnajích ztráceli na třetí místo osm bodů. Skvělá týmová hra, ze které pramenily dvě domácí výhry, jim ale dala naději. Steppáci se chopili šance a na posledním turnaji si připsali dvě dramatické výhry. Stepp hrál v zápasech o všechno jako skutečný tým. Byla vidět v týmovém pokřiku zmiňovaná hrdost a síla.

Závěrečné drama proti Strakonicím ukázalo neskutečné odhodlání Steppu. Steppáci se rvali jeden za druhého a podařilo se jim zvrátit téměř ztracený zápas. Velké zlepšení bylo vidět u celého týmu. Brankář Čurda dokázal, že může tým táhnout za vítězstvím, že dokáže vyhrávat těžké zápasy. Výkony Zvonimira Štrka po celou sezonu gradovali a pro tým byl velkou jistotou. Především obrana dost často ležela na jeho bedrech. Famózní jsou výkony starších žáků působících v týmu dorostenců. Starší žáci letos ve své kategorii vyhráli mistrovský titul bez ztráty bodu a navíc patřili k tahounům mladšího dorostu. Především Ondřej Čurda, Tadeáš Špindler a Chiheb Ben Salem působili na křídlech soupeřům velké problémy. Kapitán Theodor Anfilov byl po roce opět zvolen do nelepší sedmičky ligy. Steppáci ale vybojovali bronzové medaile především díky své bojovnosti a týmové hře.

Na bronzových medailích se podíleli: Anfilov, Štrk, Jakub a Ondřej Čurdovi, Špindler, Parobek, Ben Salem, Bottaro, Vyšín, Abdulnour, Šíla, Martinča, Stránský, Štěpánek, Kazhykanov a trenéři Handlovský, Rezek a Januš.